Architektura projektu v sobě spojuje techničnost a jednoduchou krásu průmyslového designu s útulností a každodenní praktičností. Architektura rezidence pochází z pera Ing. Jana Kasla. Na něj navázalo studio Morix manželů Pizingerových, které dalo projektu jedinečnou designovou podobu.

Morix

svobodný a kreativní

Stavba i design projektu je inspirován osobitým charakterem industriálních staveb typických pro tuto městskou část Prahy 5.

Konceptem rezidence zaujme i náročné. Industriální nádech, originalita a neotřelost jsou jeho vizitkou. Byty jsou vzdušné, jejich design vytváří svobodnou, uvolněnou atmosféru a současně se zakládá na interiérové preciznosti a praktičnosti.

Zájemci mohou vybírat z dispozic od garsoniery až po byty 5+kk a velkorysé střešní lofty o dispozici 4+kk s terasami a panoramatickými výhledy na Prahu. Byty v 1.NP mají ve své vlastní zahrádce také atypický samostatný zahradní pokoj s plný zázemím. Použity budou pro tento druh architektury typické přírodní materiály: beton, sklo, kámen, dřevo, kov. Přiznány jsou industriální prvky, vedení elektřiny i vody. Majitelé bytů mohou do určité míry vzhled svého bytu spoluvytvářet. Zařizovací předměty vybírali specialisté studia Morix pečlivě ve firmě Elite Bath.

design i stavba Garden Lofts

terasovitá víceúčelová zahrada


Rezidence má v zadní části překrásné výhledy do soukromé zahrady, která je součásti tohoto komplexu. Zahrada je celý den osluněna, od východního ranního sluníčka až po dlouhé západy. Zahrada je situována na členitém svahu, který je v horní části vizuálně ukončen lesním porostem. Architektonicky je řešena v několika úrovních, které jsou navzájem propojeny svahováním s vyšší trvalkovou zelení a vysokými okrasnými trávami v kombinaci s kamennými opěrnými bloky z velkých kamenů. Jednotlivé úrovně by měly vytvářet dostatečné soukromí pro majitele bytů, stejně jako poskytnout rozmanitost využití. Ve spodní úrovni se nachází vodní biotop, navržený tak, aby byl také využitelný pro plavání. V jeho okolí jsou v několika úrovních pobytové terasy, jak s lehátky, tak vyšším sezením u jídelního stolu.

biotop ke koupání
+

biotop ke koupání

ohniště a zóna pro děti
+

ohniště a zóna pro děti

posezení v odpočinkové části
+

posezení v odpočinkové části

Pobytové části jsou vždy doplněny o altány v kontejnerovém stylu, kde se nachází základní zázemí pro možnost grilování, pikniku atd. V hornějších úrovních jsou navrženy také užitkové záhony, kde si majitelé budou moci pěstovat svoji zeleninu nebo bylinky. V horní úrovni zahrady se nachází ohniště obklopené lavicovým sezením, pro dlouhé večery u ohně. Zcela nahoře jsou navrženy dětské hrací prvky a také prvky pro sportovní vyžití tak, aby zároveň co nejméně rušily klidovou atmosféru ve spodních odpočinkových úrovních.